Projekty

Inwestycja Nowy Rynek to wieloetapowy projekt, na który składa się kompleks 5 budynków o różnej funkcjonalności, głównie biznesowej, ale też mieszkalnej i hotelowej, z zaprojektowanym ogólnodostępnym placem na dziedzińcu wewnętrznym.

Kompleks powstaje na terenie dawnego dworca PKS o powierzchni 3,8 ha, który położony jest w kwartale ulic Matyi, Wierzbięcie, Wujka i Przemysłowej.

Bliskie sąsiedztwo Dworca Głównego oraz korzystna lokalizacja na skrzyżowaniu ważnych linii komunikacyjnych miasta blisko centrum stanowią niezwykły atut tego miejsca czyniąc je bardzo atrakcyjnym. Nowy Rynek to przestrzeń otwarta dla mieszkańców oraz turystów odwiedzających Poznań, sprzyjająca spotkaniom, rekreacji i rozrywce, to idealna przestrzeń do pracy, mieszkania i odpoczynku.

Po zakończeniu pierwszego etapu projektu obejmującego budowę dwóch budynków biurowych na skrzyżowaniu ulic Matyi i Przemysłowej realizowany jest obecnie drugi etap inwestycji. Dotyczy on budowy budynku o wysokości 55 m na narożniku ulic Wujka i Wierzbięcicie. Projekt zakłada 14 kondygnacji i parking podziemny. Obiekt przeznaczony będzie w większości na cele biurowe, ale zlokalizowane w nim będą również punkty handlowo – usługowe.

Cieszymy się, że możemy kontynuować prace przy realizacji 2 etapu projektu Nowy Rynek. Na placu budowy znajdują się nasze trzy żurawie typu Liebherr i Potain. Systemy antykolizyjne zamontowane na żurawiach pomagają w koordynacji pracy oraz zapewniają bezpieczeństwo podczas poruszania się żurawi.

W kwietniu 2020 r. przeprowadzona została zaplanowana wcześniej skomplikowana operacja przemontażu żurawia Liebherr 280 EC-H z uwagi na wymagania budowy dotyczące zmiany posadowienia żurawia z kotwy fundamentowej na krzyż. Żuraw został całkowicie zdemontowany i ustawiony ponownie w tym samym miejscu. Operacja ta odbyła się przy częściowym zamknięciu ul. Wujka i zaangażowaniu żurawia samochodowego 350 t.

Zleceniodawca: SKANSKA S.A.
Czas trwania projektu (od/do): 09.2019 – 02.2021
Miejsce realizacji projektu: Poznań, ul. Wujka / Wierzbięcice
Świadczone usługi: Wynajem żurawi wieżowych wraz z obsługą operatorską
Zastosowany sprzęt: 2 x Liebherr 280 EC-H, 1 x Potain 222

 

GALERIA ZDJĘĆ:
(proszę kliknąć na zdjęcie, żeby przeglądać galerię)

 

Dane kontaktowe

TRINAC Polska Sp. z o.o.

ul. Palisadowa 20/22
01-940 Warszawa

tel.: +48 22 865 46 48 

e-mail: info(at)trinac.pl

Szybki kontakt

© Trinac Polska 2023
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem